Denizbank’ın Dubaili Emirates NBD’ye satılması haberinden sonra  2004 yılından bu yana sponsorluk desteği verdiği İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın (İDSO) da dahil olduğu sanat topluluklarının durumu merak konusu oldu.

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, Türkiye birimi Denizbank‘ı Dubaili Emirates NBD’ye satmak için anlaşmaya vardı. Satışın önümüzdeki birkaç hafta içerisinde sonuçlanabileceği belirtilirken, Denizbank’ın kültür ve sanata katkı misyonu çerçevesinde, 2004 yılından bu yana sponsorluk desteği verdiği İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın (İDSO) da dahil olduğu sanat topluluklarının durumunun ne olacağı bekleniyor.

Denizbank ve İDSO yetkililerinden alınan bilgilere göre, sponsorluk konusunun satıştan etkilenip etkilenmeyeceğine dair henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Rusya’daki köklemiş klasik müzik geleneğinin Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri’nde olmadığı dikkate alındığında, sponsorluk konusunda beliren endişelerin ne derece gerçek olduğu önümüzdeki sezon anlaşılabilecek.

Denizbank, İDSO’nun yanı sıra Orkestra Akademik Başkent Konserleri’nin kurumsal sponsorluğunu ve 2015 yılından bu yana Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali ana sponsorluğunu sürdürüyor.

 

Kaynak: Star

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂