Sivasspor, son iki sezondur isim sponsoru olan Demir Grup‘un yanı sıra Marmara Group ile 2019-2020 sezonu için geçerli olacak şekilde sponsorluk anlaşmaları imzaladı.

Yeni 4 Eylül Stadyumu toplantı salonunda gerçekleştirilen imza töreninde; Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir ve takımın hem yönetim kurulu üyesi hem de Marmara Group Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Akif Bağce yer aldı.

Törende konuşan Otyakmaz, sponsorluğun bütün spor dalları için çok önemli olduğunu belirtti. Futbolda en önemli gelir kaynaklarından birinin sponsorluk olduğunu kaydeden Otyakmaz, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara rağmen fedakârlık yaparak Türk futboluna destek olmak bir yürek ve gönül işi. Hem Hamit Demir hem de Mehmet Akif Bağce’ye çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir ise, Demir Grup olarak, 3’üncü sezonda Sivasspor’un ana sponsoru olarak yola devam edeceklerini belirterek, “Ekonomik şartlar ve piyasanın durumuna rağmen Sivas’a vermiş olduğumuz gönül bağı ve başkanımız ile kurduğumuzun dostluğun devamı nedeniyle bu sene de inşallah sponsor olacağız. Sivas’ımıza hayırlı olsun. Tüm Sivaslılar olarak takımımıza sahip çıkarsak başkanımızın ve yönetim kurulumuzun işini kolaylaştırmış oluruz.” şeklinde konuştu.

Marmara Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bağce de, “Bu sponsorluk gönül bağı ile yapılmıştır. Hem yönetimde olmam hem de sponsor olmam bana apayrı bir gurur veriyor.” ifadelerini kullandı.