Finallerine ev sahipliği yapacağımız Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesinde 12 Dev Adam, forma tedarik sponsoru Adidas ile henüz sözleşmesini uzatmış değil. Türkiye Basketbol Federasyonu, turnuvada kullanılacak formalar için çeşitli çareler arıyor.

TBF’nin, Adidas ile olan forma tedarik sponsorluğu anlaşması 30 Haziran 2017 itibariyle sona erecek. Eski başkan Harun Erdenay döneminde Adidas ile gelecek dönemde bitecek olan anlaşma dolayısıyla Nike firmasıyla da görüşülmüştü. Ancak daha sonra, “Bu kararı yeni federasyon yönetiminin vermesi daha doğru olur” denilerek konu kapatılmıştı. Adidas ile TBF, 30 Haziran’dan sonra sözleşme uzatmama kararı alıyor. Nike ile yapılabilecek olası anlaşma da rafa kalkıyor.

MASADA PEAK SPORT VAR

Tüm bu gelişmelerin sonrasında Türkiye Basketbol Federasyonu, yerli bir tekstil firması ile görüşüyor ancak ortak noktada buluşulamıyor. Şimdi ise TBF, çok sayıda milli takımın da sponsoru olan Peak Sport ile görüşmeler yapıyor.

Söz konusu görüşmelerde belli bir aşama kaydedildiği, ancak henüz tam anlamıyla ‘ortaklık’ seviyesine gelinmediği öğrenildi. Hemen son bir ihtimalin daha söz konusu olduğunu belirtelim…

Eğer TBF, Peak Sport ile anlaşma sağlayamazsa A Milli Erkek Basketbol Takımımız’ın, Avrupa Şampiyonası maçları için formalarını bir tekstil firmasına diktirip ‘sponsorsuz’ olarak parkeye çıkma ihtimali de bulunuyor.

Sürecin nasıl işleyeceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz…