Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile özdeşleşen zeytinyağı her yıl olduğu gibi bu yıl da Trakya Birlik sponsorluğunda sağlanıyor. Trakya Birlik, organizasyon için 2 ton zeytin yağını sunacak.

Trakya BirlikYönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen,“Kırkpınar’a her türlü maddi manevi desteği vermeye devam ediyoruz. Tarihi ata sporumuzun gelişmesine, dünya çapında yayılmasına ve Edirne’yi de tanıtabilmesi açısından güreşçilerimi-zin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz” dedi.

Sporda alt yapının önemini vurgulayan Sezen, Trakya Birlik’ in Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için sporcular yetiştirdiğini de belirterek, şöyle devam etti: “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde pehlivanların güreşmeden önce vücutlarına sürdükleri sızma zeytinyağı Birliğimiz sponsorluğunca karşılanmaktadır. Türkiye’deki en büyük rafine yağ üreticisi olan Trakya Birlik Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde güreşçilerin ihtiyacı olan yağı sağlamaktadır, bu yıl 657.’si yapılacak olan güreşlerde yaklaşık 2 ton zeytinyağı güreşçilere verilmek üzere Belediyemize teslim ettik. 657 yıldır yapılan güreşler aynı zamanda ata sporumuzdur. Biz gururla destek veriyoruz. Güreşler Edirne ile özdeşleşmiş, yapımızla özdeşleşmiş bir gelenektir. Bunun daha ilerilere taşınmasını gönülden istiyoruz. Trakya Birlik olarak Kırkpınar’a her türlü maddi, manevi desteği vermeye devam ediyoruz.

Ayrıca Trakya Birliğin yaklaşık 100 güreşçisinin olduğunu belirten Sezen, “ Güreşçilerimizi sürekli desteklemeye devam ediyoruz. Bunun yanında küçük, büyük güreşçilerimiz her kategoride çalışmalarına devam ediyorlar. Güreşçilerimizin isteklerini karşılıyoruz. Aynı zamanda da maddi katkılarda bulunuyoruz. Amacımız, Edirne’ye yakışan, Edirne’de başpehlivan çıkarabilmek adına Trakya Birlik olarak bu organizasyona destek vermektir. Tarihi ata sporumuzun gelişmesine, dünya çapında yayılmasına ve Edirne’yi de tanıtabilmesi açısından güreşçilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Benim burada güreşçilerimize söylemek istediğim, kürsü yapacak Trakya Birlik güreşçilerimize desteklerimiz olacaktır. Kırkpınar’da dereceye giren güreşçilerimiz bunun karşılığını kesinlikle Trakya Birlik’ ten alacaktır. Katılacak sporcularımızın yanı sıra Kırkpınar Güreşleri’nde Pehlivanların kullanması için Birliğimizce 2 ton Biryağ Sızma Zeytinyağı da verilirken, güreşlerin sonunda kategorilerinde ilk 3 sırayı alacak olan Pehlivanlara da ödül olarak 18’er Kg’lık Biryağ ayçiçeği yağı da dağıtılacak dedi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?