Türkiye Futbol Federasyonu, 2002 yılından bu yana “Milli Takımlar Ana Sponsoru” olan Turkcell ile iş birliğini 2021 yılına kadar uzattı.

TFF ile Turkcell arasında yapılan iş birliği anlaşması için basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda söz alan Federasyon Başkanı Nihat Özdemir ve Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, anlaşmanın önemine vurgu yaparak 7 Eylül Cumartesi günü oynanacak Andorra maçını kazanmak istediklerini belirtti.

İlk sözü alan Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, ‘Turkcell ile yeniden başlıyoruz. İnsanın duyguları kabarıyor. Aynı heyecanla sahaya çıkacağız. Andorra maçında iyi bir sonuç almak istiyoruz.’ şeklinde konuştu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir ise TFF ile Turkcell arasında ana sponsorluk sözleşmesi imza törenini çok değerli iş ortağımızın ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz. Bu imzayla Turkcell ile 2002’de başlayan ve 17 yıldır kesintisiz süren ortaklığımızda yeni bir döneme imza atıyoruz. Federasyon olarak güçlü ve stratejik iş ortaklarıyla çalışmak, futbolumuzu başarıya taşımak en büyük hedeflerimizden biridir. Turkcell ile olan yol arkadaşlığımızı çok önemsiyoruz. Milli takımımıza daima artı bir değer kattığına yürekten inanıyoruz. Avrupa Şampiyonası yolundaki maçlar öncesinde milli takımımıza çok önemli bir değer kazandıracaktır. Şenol Güneş ve genç kadromuzla hedeflediğimiz yeni zaferlere gitme yolunda önemli bir itici güç olacaktır. Bu anlaşma federasyonumuza, milli takımımıza, Turkcell’e ve ülkemize hayırlı olsun. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.’ dedi.

17 yıldır A Milli Takım’ın ana sponsoru olan Turkcell’in CEO’su Murat Erkan‘ın açıklamaları ise şu şekilde;

”2002’DEKİ GİBİ BİR TAKIM”

‘Türk futnoluna destek olmaktan büyük zevk alıyoruz. Sadece futbola değil Türk sporuna destek oluyoruz. 17 yıldır bunu yapıyoruz. 2002’den beri. Orada Dünya Kupası’nda 3. olmuştuk. O dönem de teknik direktör Şenol Güneş’ti. Şimdi o güçlü takım geri dönüyor gibi. Önümüzdeki ilk organizasyon Euro 2020’de de aynı başarıyı görmek isteriz. Çok iyi bir jenerasyon yakaladığımızı düşünüyorum. Biz de elimizi taşın altına koyunca başarılı olduğumuzda bizden mutlusu olmuyor.’

17 senedir Turkcell ile işbirliği halinde olduklarını hatırlatan Emre Belözoğlu, ”Bizim için her milli maç öncesi her Türk sporcu için bayram havası olur. Biz de bu yüzden çok mutluyuz. 17 seneye kadar Türk sporuna sponsor olan, destek olan Turkcell’in bir etkinliğine katıldık. Onlara da Türk futboluna kattıkları için teşekkür ederim. 2002 Dünya Kupası’ndan beri bir iş birliğimiz var. Milli takımda iyi bir takım havası var. Bunun devamını getirmeye çalışacağız. Ben de elimden geldiğince takıma yardımcı olmaya çalışacağım.” ifadelerini kullandı.