Güzel sanatlar fakültelerinde öğrenim gören yetenekli ve genç sanat öğrencileri ile yeni mezunları sanatseverlerle buluşturarak eserlerini sergileme olanağı sağlamak amacıyla Yeniköy Rotary Kulübü’nün projesi olarak 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen “Bazaart” Sergisi, Polisan Boya sponsorluğunda Nişantaşı Sofa Hotel’de, 15 Mart 2016 Salı akşamı açılacak.

“Sanat yüzünüzü güldürsün” sloganıyla bu yıl düzenlenen sergi, sanat öğrencilerine, çalışmalarını mezun olmadan önce sergileme imkânı sağlamak ve sanat dünyası ile tanıştırarak destek olmayı hedefliyor. Sergide yer alan eserlerin satışından elde edilen tüm gelir sanat öğrencilerine ödül ve burs olarak verilecek.

Nişantaşı Sofa Hotel’de, 15 Mart 2016 Salı akşamı 18.30 – 20.30 saatleri arasında düzenlenecek kokteyl ile davetlilere açılacak olan sergi, 16 Mart 2016 Çarşamba günü tüm ziyaretçilere açık olacak.

Sergide yer alacak eserleri belirleyen jüri heyetinde İnci Aksoy (EKAV Vakfı), Denizhan Özer (Bağımsız Küratör), Tijen Şikar (Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Genel Sekreter), Yrd. Doç. Esra Aliçavuşoğlu (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi), Aslı Özok  (Mimar Sinan Üniversitesi Eğitim Görevlisi) ve Celine Uras (Alif Art Müzayede, Yeniköy Rotary Sanat Komitesi Başkanı) görev alıyor.

 

Polisan Boya Sponsorluğunda…

Polisan Boya, güzel sanatlar fakültelerinde öğrenim gören yetenekli ve genç sanat öğrencileri ile yeni mezunları sanatseverlerle buluşturarak eserlerini sergileme olanağı sağlayan “Bazaart” Sergisi’ne sponsor olarak destek oluyor.

Kadınlar ile sıcak bir bağ kuran, hayallerini, zevklerini, tasarım dünyalarını zenginleştiren marka kimliği ile her alanda yanlarında olan Polisan Boya, sponsor olduğu sergide kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak kadına yönelik şiddete ve sorunlarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirdiği, altıncı yılına giren ödüllü projesinden yola çıkarak sanatçılara ayrıcaHer Ses Bir Nefes Özel Ödülü” verecek.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?