Galatasaray ve Nesine.com arasında imzalanan futbol takımı forma sırt sponsorluğunun basın tanıtım toplantısı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir ve Nesine.com CEO’su Halit Gülbakanoğlu’nun katılımıyla imza töreni gerçekleştirildi.

Rezan Epözdemir şu açıklamalarda bulundu: “Kıymetli basın mensupları, değerli Galatasaraylılar hepinizi saygıyla selamlıyorum. Göreve geldiğimiz sürecin hemen akabinde yaptığımız on yedinci sponsorluk anlaşması olacak. Barterlar ve ölçülemeyen nakdi karşılığı olmayan sponsorluk anlaşmaları haricinde, dört buçuk aylık periyotta 17. sponsorluk anlaşmamızı bugün itibari ile imzalıyoruz. Bunun heyecanını ve gururunu yaşıyoruz şüphesiz. Galatasaray tarihi açısından da bu önemli bir ilktir. 1.032.380.000 TL’lik bir sponsorluk anlaşmasını bugün itibarıyla imzalamış bulunuyoruz. Biliyorsunuz göğüs ve sırt reklamı ile ilgili mevcut sezonda 29 milyon TL artı KDV’lik bir anlaşmamız vardı. Bu anlaşmamızı beş yıl için 249.350.000 TL’ye çıkardık. Ortalama 50 milyona yükseltmiş olduk. Yeni ortalama 29 milyon TL’den 50 milyon TL’ye tekabül etmiş oldu. Hakeza kol sponsorluğunda biliyorsunuz 12 milyon TL’lik bir anlaşmamız vardı. NEF’in Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erden Timur kendisi çok kıymetli bir Galatasaraylıdır. Çok değerli bir Galatasaraylıdır. Daha önce yakın zamanda başkanımızın da katıldığı bir lansman yapıldı. Orada bir 725 milyon TL’lik 5+5 olmak üzere 10 yıllık bir sponsorluğu da hayata geçirmiştik. Bugün itibarıyla nesine.com’la birlikte 17. sponsorluk sözleşmemizi yaptık ve tekrar edeyim 1.032.380.000 TL’lik bir tutarı kulübümüze kazandırmış olduk.”

“Nesine ile geçen sezon da bir iş birliğimiz vardı çok da mutlu ayrıldık. Şimdi önümüzdeki iki sezon için, erkek futbol takımının sponsorluğunu, sırt isim hakkını veriyoruz. Bu konuda çok mutluyuz ve gururluyuz. Nesine bizim iş birliği yapmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyduğumuz bir kurum. Kendi sektöründe öncü bir kurum. Galatasaray markası ile Nesine markasının yan yana gelmesinden son derece mutluyuz. Takdir edersiniz ki 30 milyon taraftarıyla Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan Galatasaray markası sponsorluk anlaşmaları bakımından tercihlerini şekillendirirken son derece seçici oluyor. Bazı kriterleri perspektif olarak alıyor. Nesine bizim kriterlerimize uyan, birlikte iş birliği yapmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyduğumuz bir kurum. Bu vesileyle iş birliğimizin önümüzdeki dönemlerde artarak devam edeceğini tahayyül ediyorum. Umut ediyorum. Nesine’ye, bütün oradaki çalışanlara, Halit Bey’in çalışma arkadaşlarına, bu iş birliğinin hayata geçmesi noktasında irade ortaya koyan bizim kıymetli çalışma arkadaşlarımıza, Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza, Sayın Başak Karaca’ya, Sayın Serhat Demirel’e, yine pazarlama ve sponsorluk ekimizden Doruk Bey’e, nesine.com’un Yönetim Kurulu Başkanı Halit Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Şükranlarımızı sunuyoruz. Umut ediyoruz Türk sporuna yapmış oldukları bu katkı artarak devam edecek. Biz de Galatasaray markasını nesine markası ile birlikte daha da yukarıya çekmeyi hedefliyoruz. Böyle bir hedefimiz de var. Önümüzdeki sezondan itibaren iki sezonluk bir anlaşmadan bahsediyoruz. Aynı zamanda bir eşya piyangosu da yapacağız. Geçen yıl da yapmıştık. Onu önemle vurgulamak isterim. 4 milyon TL’lik bir ödül verilecek burada. Araç, teknolojik ekipman, rüya haklar yani futbolcularla ZOOM’dan tutun da ve imzalı forma verilmesine kadar 4 milyonluk bir çekiliş de yapacağız. Yakın zamanda bununla ilgili yazılı ve görsel basında, kitle iletişim araçlarında duyurularımızı yapacağız. Bu güzel etkinliğe de taraftarlarımızı ve sporun bütün paydaşlarını da davet edeceğiz. Bir kere daha Halit Bey’e çok teşekkür ediyorum. Türk sporuna olan katkılarını umut ediyorum sadece Galatasaray üzerinde değil. Bütün kulüplerimiz, amatör branşlar, kadın futbolu başta olmak üzere bir çok alanda devam etmesini temenni ediyorum.”

Nesine.com CEO’su Halit Gülbakanoğlu’nun açıklamaları ise şu şekilde oldu: “Sevgili Galatasaraylılar, değerli sporseverler ve çok kıymetli basın mensupları. Hepinize ben de hoş geldiniz demek istiyorum. Galatasaray gibi Türkiye’nin güzide bir kulübü ile sponsorluk anlaşması yapmak tekrar bizi çok mutlu ediyor. Geçmişe baktığım zaman en son buraya gelirken kontrol ettim, 2015 yılından beri Galatasaray markasıyla Nesine olarak farklı sponsorluklarda, farklı anlaşmalarda bir araya gelme fırsatı bulmuşuz. Bunu git gide büyütüyor olmak bizi çok mutlu ediyor. Geçen sene hepinizin bildiği gibi Galatasaray’ın formasının kolundaydık. Bu sene ne keyifli ki iki senelik bir sırt sponsorluğunu başlatmış oluyoruz. Sezon içinde görsel olarak başladı bugün de resmi basın toplantısını yapma fırsatımız oldu. Bununda daha ileriki yıllarda devam edeceğini düşünüyorum. Çünkü biz Nesine olarak hep bunu bir takım arkadaşlık, bir yoldaşlık gibi görüyoruz. Aynı yolda ilerlemek olarak görüyoruz. Zaten teknik olarak da bir sponsorluğun 1 yıl, 6 ay gibi sürelerde hiçbir fayda sağlamayacağını düşünüyoruz. Uzun soluklu olduğu zaman bir faydası olacağını düşünüyoruz. O yüzden de şu anda minimum iki yılla başladık. Daha da uzun soluklu devam edeceğini düşünüyorum. Tabii biz Nesine olarak spordan para kazanıyoruz. Bu yüzden de hep istiyoruz ki kulüpler ekonomik olarak hep güçlü olsunlar ve mücadelelerini kaliteli bir şekilde yapabilsinler. Bu yüzden de Nesine olarak sadece Türkiye’nin en büyük kulüpleri örnek olarak Fenerbahçe, Galatasaray ya da Avrupa’nın en büyük organizasyonu Euroleague gibi sponsorlukların dışında alt liglerde, futbol dışındaki branşlarda sponsor olmak istiyoruz. Sporu her bir bölümde kalkındırmak istiyoruz. Çünkü toplumsal kalkınmanın en başlangıç noktasının ve en güç noktasının spor olduğunu biliyoruz. Tabi 6 milyonu aşkın üyemiz ve aylık 80 milyonu aşkın ziyaretçi sayımızla sadece bahis ve şans oyunları sektöründe değil spor olarak Türkiye’nin en büyük platformu olarak bunun sorumluluğunu kendimizde hissediyoruz. Bu tabii hep bizim için çok büyük bir görev de addediyoruz. Bunu işte hafta içi Eyüpspor ile bir anlaşma yaptık. TFF 1.Lig’de bir kulüple yapmaktan da keyif alıyoruz. Bugün geliyoruz Türkiye’nin en büyük kulüpleriyle biri Galatasaray ile yapmaktan da çok keyif alıyoruz.

“Bu sponsorluk kapsamında Rezan Bey’in dediği gibi, geçen sene ilkini yaptığımız ve çok keyifli olduğumuz ve Galatasaray taraftarının teveccüh ettiği eşya piyangosu organizasyonunda yine bu sezon ve sponsorluk içinde yapmak istiyoruz. Burada tabii ki genel algı da hemen insanlar işte o jackpott denilen en büyük ödülü olan araba, ev gibi bakıyorlar ama biz buna aslında sonuçta hepimiz bir taraftarız. Herkes bir takımın taraftarı. Bu sektörün içinde oluyorsanız, hepimiz biliyoruz ki maddi olarak bir şeylere ulaşabiliyorsunuz ama manevi haz bambaşka. Biz bunu Galatasaray takımının futbolcularıyla bir araya getirmek olarak başlayan organizasyonlarla daha değerli ödüller olduğunu düşünüyoruz. Onları da Galatasaray taraftarlarına sunmak istiyoruz. Bu süreç içinde hem benim Nesine’deki çalışma arkadaşlarım, hem de başta Rezan Bey olmak üzere Galatasaray yönetimindeki emeği geçen arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. İnşallah hem Galatasaray’a hem Nesine’ye güzel bir iki yıl olur. Başarılı bir sponsorluk olur.”