Mitsubishi Electric, Spor Toto Basketbol Ligi’nin “Konforlu Serinlik” Resmi Sponsoru oldu.

Şirket açıklamasına göre, Mitsubishi Electric, Türkiye’de basketbolun yükselişine katkıda bulunma hedefiyle sponsorluk yatırımı gerçekleştirdi.

Sponsorluk kapsamında düzenlenen Spor Toto Basketbol Ligi imza toplantısında Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri Bölümü Genel Müdürü Yenal Altaç, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak ve TBF’nin stratejik ortağı Infront Sports & Media Türkiye Genel Müdürü Ender Uslu bir araya geldi.

Toplantıda bir konuşma yapan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Fujisawa, Spor Toto Basketbol Ligi Resmi Sponsorluğu ile güçlü ve heyecan verici bir iş birliğine adım attıklarını dile getirdi. Fujisawa, şunları kaydetti:

“Mitsubishi Electric olarak Türkiye’nin geleceği için durmaksızın çalışıyoruz. Her adımında ‘Daha İyisi İçin Değişim’ (Changes for the Better) felsefesi doğrultusunda hareket eden markamız, bu özelliği sayesinde ürünlerinin teknolojisi, güvenirliği ve kalitesinin yanında çevre duyarlılığı konusunda da fark yaratıyor. Teknolojimizi, hizmetlerimizi ve yaratıcılığımızı sürekli geliştirerek, toplumun yaşam kalitesini artırmayı hedefliyoruz.

Mitsubishi Electric Kalitesi, teknoloji, dizayn ve üretimde 95 yıllık mükemmelliği işaret ederken, konfor, verim ve dayanıklılığın en yüksek standardını da gösteriyor. Bu noktada marka felsefemiz ile örtüşen ve Avrupa’nın en güçlü liglerinden biri olarak sadece Türkiye’de değil diğer ülkelerde de takip edilen Spor Toto Basketbol Ligi’ne destek olmaktan çok mutluyuz.”

 

Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri Bölümü Genel Müdürü Altaç da rekabetin gelişen yapısına yön verebilmek ve daha güçlü yarınlara ulaşmak için sektördeki tecrübe ve birikimleri ile emin adımlarla yürüdüklerini ifade etti. En büyük hedeflerinin her zaman fark yaratmak ve öncülük etmek olduğunu bildiren Altaç, şu ifadeleri kullandı:

“Türk basketboluna katkıda bulunarak farkımızı bir kez daha ortaya koymaktan dolayı gururluyuz. Dayanıklılık ve sürekli gelişim basketbolun vazgeçilmezidir. Son saniyeye kadar performansınızı düşürmeden oyuna devam etmeniz gerekir. Üstün performans ve dayanıklılık özelliği ile öne çıkan klimalarımızın Avrupa ve dünyada başarılarıyla anılan Türk basketbolunun performansı ile birebir örtüştüğünü düşünüyoruz.

Son yıllarda kendini yenileyen ve sürekli geliştiren Türk basketbolunun geleceğine yürekten inanıyoruz. Spor Toto Basketbol Ligi’nin Konforlu Serinlik Resmi Sponsoru olarak başladığımız bu yolculuğu en iyilerin buluşması olarak görüyoruz. TBF ile iş birliğimizin her iki tarafa ve ülkemize önemli faydalar getirmesini temenni ediyor ve ‘Daha İyisi İçin’ TBF ile birlikte çalışmaktan onur duyuyoruz.”

 

TBF Başkanı Erdenay ise Mitsubishi Electric firmasının desteğini almanın Türk basketbolu için büyük bir adım olduğunu ifade etti.

Erdenay, “TBF artık dünyanın önde gelen spor federasyonlarından biri. Olimpiyatlar, FIBA Dünya Kupası ve FIBA Avrupa Şampiyonası gibi uluslararası organizasyonlarda her zaman ülkemizi en iyi şekilde temsil edip tanıtmayı hedefliyoruz. Benzer bir şekilde Mitsubishi Electric de kendi sektöründe aynı konuma sahip bir firma. Bu iş birliği ile basketbolun geleceği için yaratılacak katkıyı çok anlamlı buluyorum” ifadelerini kullandı.

Basketbol Süper Ligi Direktörü Şenbayrak, şu açıklamalarda bulundu:

Avrupa’nın en iyi ve en çekişmeli ligi olan Spor Toto Basketbol Ligi’nde Play-Off heyecanı son hızla devam ederken, ‘Efsaneler Yükseliyor’ sloganımızı parkelere tüm heyecanıyla yansıtan ligimize Mitsubishi Electric’in Resmi Sponsor olarak katılması bizler için çok önemli ve değerli. 50. yılında tarihinin en parlak sezonunu yaşayan ligimizin, global firmalarla iş birliğinde bulunmasıyla beraber ulaştığımız basketbol sever kitlesini daha da genişletecek olmaktan mutluluk duyuyorum.”

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?