Sigorta dünyasının köklü markası Magdeburger Sigorta, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın forma sırt sponsoru oldu.

Anlaşma gereği Galatasaray taraftarına özel ‘Aslan Kasko’ poliçesi satışa çıktı. Poliçeden yararlanmak isteyen taraftarlar hem cazip indirim fırsatından yararlanacak hem de Galatasaray’a katkı vermiş olacak.

İmza töreni, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Dorukhan Acar, Bor Holding Yönetim Kurulu Üyesi Müge Çetin ile Magdeburger Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Zafer Uçar’ın katılımıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Basın Toplantı Odası’nda gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Dorukhan Acar: “Üstünden birkaç gün geçti ama Dünya Kadınlar Günü’nü bu vesileyle bir daha kutlamış olayım. Kadın Basketbol Takımımızın sponsorluğu için buradayız. Kadın basketbol Takımımız çok iyi gidiyor. Ligi 2. sırada bitirdik. Çok kritik 1,5 ay var önümüzde. Euroleague’de çeyrek finaldeyiz. Değerli rakibimiz Fenerbahçe ile çeyrek final oynayacağız. Bu seneki performansla da bir dahaki sene Euroleague’de olmayı garantiledik. İnşallah Türkiye’de ve Avrupa’da sonuna kadar gideceğiz. Müge Hanım ve Zafer Bey nezdinde Magdeburger’e şubemize olan desteklerinden ötürü teşekkür ederiz. Galatasaray Spor Kulübü’nün tüm şubelerine destek olacak şekilde Magdeburger ile geniş kapsamlı bir anlaşma yaptık. Galatasaray markalı sigorta poliçeleri çıkarıyoruz. Ferdi kaza ürünümüzü Magdeburger ile çıkarmıştık. Şu an daha büyük bir ürünümüz olan Aslan Kasko poliçemiz var. Buradan kulübümüzün çok ciddi gelir beklentisi var. Hem taraftarlarımıza indirim veren hem de kulübümüze ciddi katkı sağlayan bir poliçe bu. Kasko Türk sigorta pazarında önemli bir yer tutuyor. Sponsorlarımızla birlikte kazan-kazan işler yapıp taraftarlarımıza, kulübümüze ve sponsorlarımıza kazandıran anlaşmalar yapmaya çalışıyoruz. Sponsorlarımızın şu anda hem futbola hem kadın basketbola ciddi destekleri var. Magdeburger ailesine tekrar teşekkür ediyorum. “

“Gelir projeksiyonu çok yüksek olabilir. Kadın Basketbol Takımımıza sabit maddi bir kaynak aktardı Magdeburger. Bizim büyük öngörümüz özellikle kasko başta olmak üzere ortak çıkaracağımız sigorta ürünlerinden elde edeceğimiz gelir olacak. Taraftarlarımızın kasko yaptırırken baktığı şeylerden biri servis kalitesi ve bir de fiyat. Magdeburger fiyatta ciddi bir avantaj sağlıyor taraftarımıza. Bu avantajla beraber kulübümüze her satılan poliçe başına güzel bir yüzde verilecek. Pazar da belli. Kasko da yıllık olarak yenilenen bir ürün. Alınmayan bir ürünün alınmasını talep etmiyoruz sonuçta. Hem daha iyi servis hizmeti hem daha iyi bir ücrete yaptırdığınız kasko da hem de kulübünüze kazanç sağlayacaksınız. Kompleks bir ürün kasko. Sizin aracınızla, trafik geçmişinize alakalı şekilde poliçe ücretlendiriliyor. Sonuç olarak olan ürünü de nereden alıyorsanız alın. Onun üzerinden bir indirim var. Sizin trafik geçmişinizle, aracınızla bu teminatla alabileceğiniz bir üründen daha uygun fiyata gelecek bu ürün. Bugün itibarıyla taraftarlarımız için ürün satışa çıktı. Taraftarlarımız bugünden itibaren bu ürünü alabilirler. Şu anda iki ürünümüz var. İnşallah sene bitmeden bunlara yeni bir ürünümüz daha eklenecek.”

Bor Holding Yönetim Kurulu Üyesi Müge Çetin: “Bildiğiniz gibi 2 sene önce Magdeburger Sigorta ve Galatasaray Spor Kulübü olarak uzun soluklu bir iş birliği için yola çıkmıştık. Bu bağlamda da buradan tekrar Başkanımız Sayın Mustafa Cengiz’e bir kez daha teşekkür etmek isterim. Bir kadın olarak burada bugün farklı bir gurur içerisindeyim çünkü bildiğiniz gibi Mustafa Kemal Atatürk’ün de bir sözü var bu konuda: ‘’Kadınlarını geri bırakan bir toplum, geri kalmaya mahkumdur.’’ diyor. Sadece iş hayatında da değil toplumun her noktasında sanat, spor, kültür ve bilimde kadınlara eşit haklar verilmesi ve kaynaklardan eşit şekilde faydalanması ülkemizi çok daha ileriye taşıyacağına gönülden inanıyorum. Bu vesile ile ülkemizin öncü kulübü olan Galatasaray Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı’na verdiğimiz katkıdan dolayı büyük mutluluk içerisindeyiz. Sizlerin aracılığıyla iş birliğimizin çokça başarılara vesile olmasını tekrar diliyorum. Büyük başarılar elde edelim. Desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen Galatasaray taraftarına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Magdeburger Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Zafer Uçar: “Magdeburger Sigorta, 177 yıllık bir dünya markası. Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Galatasaray Spor Kulübünün öncü takımlardan biri ve Avrupa Şampiyonlukları olan bir takım. Kendilerini tebrik ediyorum. Bu yıl da çok iyi gidiyor. Umarım birlikte çok daha önemli başarılara hep birlikte imza atacağız. Biz sponsorluğumuzla birlikte Galatasaray Spor Kulübü’ne gelir kazandırıcı ürünler de tasarladık. Tekrar Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi’ne ve başta Başkanımız olmak üzere teşekkür ediyoruz. Birlikte ürünlerimizi anlatmaya çalışacağız. Bir tanesi ferdi kaza ürünü. Bir tanesi de ‘Aslan Kasko’ adında ürünler. Bu ürünlerle kulübümüz de gelir elde edecek. Sadece kulübümüz gelir elde etmeyecek. Galatasaraylıların da indirimleri olacak. Bu ürünleri devam ettirmeyi planlıyoruz. Umarım herkes memnun olur. Özellikle Galatasaraylıların bu ürünlerle avantajlar elde edeceğini biliyorum. Çok güzel ürünler hazırladık. Deneyimleyince hiç şüphem yok çok memnun kalacaklar. Bundan sonrası için de kulübümüzle iş birliğimizi devam ettirmeyi planlıyoruz. Onlardan Euroleague kupasını getirmelerini bekliyoruz. Yolumuz biraz uzun gibi gözükebilir ama bunu yaparsa da Galatasaray Spor Kulübü yapar diye düşünüyoruz.” açıklamasını yaptı.

Anlaşmanın kaç yıllık olacağı ve bu anlaşma sonucunda Galatasaray’ın ne kadar gelir elde edecek sorusuna Zafer Uçar, “Ürünün süresi memnuniyete de bağlı. Güçlü ve farklı bir ürün ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz. Burada ürünün süresini bence Galatasaraylıların memnuniyeti belirleyecek. Biz onları memnun etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz isteriz ki sonsuza dek devam etsin. 177 yıllık bir marka. 177 yıl daha Galatasaray’la birlikte ürün gelişmeye devam etsin. Bir süre yok. Gelir projeksiyonu açısından ise Türkiye’de sigorta pazarının önemli bir kısmı kasko poliçelerinden elde ediliyor. Yani oto branşı dediğimiz branştan elde ediliyor. Şöyle düşünelim 10-12 milyar dolarlık bir pazarın en az %20-25’i buradan geliyor. Bu tutarın içinde biz yer almaya çalışacağız. Eğer ürünümüz kuvvetli olur beğeni kazanırsa ben inanıyorum ki Galatasaraylılar buna sahip çıkacaklar ve önemli bir gelir kaynağı yaratmış olacağız hem kulübümüze hem ülkemize. Çünkü Galatasaray aynı zamanda ülkemizi en üst seviyede temsil eden bir kulübümüz.’’ yanıtını verdi.

Aslan Kasko ürününün içerisinde neler olduğun sorusuna Zafer Uçar, Standart kasko poliçelerinde ana teminatlar çarpma, çarpışma, devrilme, yanma gibi teminatlar içeriyor. Bunlar zaten genel şartlarla belirlenmiş teminatlar. Ek teminatlar da var: doğal afet, terörizm gibi risklere karşı da teminatlar içeriyor. Bunun yanında asistance teminatı da var üründe. Yol yardım gibi, arızada yine belli bir miktarda teminatımız var bu her zaman bulamayacağınız bir şey. Bundan önce saydıklarım her yerde bulabilirsiniz ama arıza teminatı bizde bir miktar içinde var. Hiçbir poliçede bulamayacağınız değer kaybı sigortası var. Kabaca şöyle söyleyeyim: Sektörde kim ne satıyorsa onun bir değil, iki değil üç üstü teminatlar var. Biz tabi rekabetçi bir şirketiz. O yüzden fiyatlarımız piyasada makul seviyede. Galatasaray’a ise ekstra indirimlerimiz var. Şu andan itibaren acentelerimiz kanalıyla çok rahatlıkla ulaşabilirler. Ürünümüzü alabilirsiniz.’’ yanıtını verdi.

‘Farklı sigorta poliçeleri (trafik, deprem, afet sigortası gibi) branşlar olacak mı?’ sorusuna Zafer Uçar, ‘’Biz tüm branşlarda Galatasaray markalı ürünler yapalım istiyoruz. Bunu çok arzu ediyoruz. Ürünlerin kendi doğasına uygun özellikleri var. DASK biliyorsunuz bir pul tarafından yönetiliyor. Trafik sigortalarıyla ilgili farklı düzenlemeler var. Biz ferdi kaza sigortasını hızlıca yaptık ve o da satışta şu anda. Onun dışında da birkaç ürünümüz var. Onları ayrıca duyuracağız detayları henüz net değil. Herkesin çok kullandığı kaskonun ana öznesi araç ise araç sayısından çok daha fazla sizin üzerinizde olan bir takım elektronik aletlere teminat vermeyi düşünüyoruz. Sağlıkla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Sağlık sigortası ile ilgili çalışmalar yapıyoruz özellikle bu pandemi döneminde çok daha ön plana çıktı. Bütün branşlarda elimizden geldiği kadar bunu yapacağız. Kasko tarafı hazır ve bilinen bir ürün. Farkı çok net tespit edebilecekler. Ürünü gördüklerinde ‘’Bu farklı bir ürün diyecekler’’ açıklamasını yaptı.