Galatasaray ile HDI Sigorta arasında Kadın ve Erkek Voleybol Takımları için bir yıllık isim sponsorluğu anlaşması imzaladı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Basın Toplantı Odası’nda düzenlenen basın lansmanına Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Dorukhan Acar ve HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu katıldı.

Başkan Yardımcısı Yusuf Günay: “HDI Sigorta ile uzun zamandır devam etmekte olan iş birliğimizi bu sene kapsamını daha da geliştirerek 2020-2021 sezonunda da kadın ve erkek voleybol takımlarımızın adının Galatasaray HDI Sigorta olarak kararlaştırdık. Pandemi döneminin verdiği olumsuz etkiler göz önünde bulundurulursa bu sponsorluğun kulübümüzün için son derece önemli olduğu da görülecektir. Umuyorum ki geçen sene yarı finale kaldığımız ve ardından pandemiden dolayı iptal edilen Avrupa Kupası’nı ve lig kupalarına bu sene müzelerimize getirme imkânımız olur. Bunun için takımlarımız özverili bir çalışma içerisinde. Sezon sonu da ümit ediyoruz ki bu kupaların kutlamasını hep birlikte yaparız.” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Muhasip Üyemiz Dorukhan Acar: “Ben de Sayın Başkan Yardımcımız gibi öncelikle HDI Sigorta’ya teşekkür ederek başlamak istiyorum. Biliyorsunuz ki amatör sporlar hem kaynak yaratma anlamında hem de Türk sporunu destekleme anlamında bu anlaşma bizim için çok önemli. 14 ayrı branşı toplam 18 profesyonel takımla mücadele eden bir yapımız var. Türk voleybolu için de çok önemli bir ekolüz aslında. Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Böke kendi işlerinden dolayı bugün aramızda yok. Erkek takımımızda Türk milli takımının iskeletinin tamamı Galatasaray’da. Kadın takımımızda da 6 tane genç oyuncumuzu da altyapımızdan çıkartıp A takıma yerleştirdik. Onların da Türk voleybolunun geleceği olmasını umut ediyoruz. Geçen sene bıraktığımız yerden devam edeceğimiz konusunda hiçbir endişemiz yok. Bu yolda çok önemli ekonomik destek veren iki takımımızın birden isim sponsoru olan HDI Sigorta’ya da huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyoruz. Galatasaray Erkek Voleybol Takımı olarak 2020 CEV Cup’ta yarı finale kaldık ve kupa iptal oldu. Bu kupa iptal olmamış olmasaydı hızımızı almış gidiyorduk. HDI’nin bu desteğiyle erkek voleybol tarafındaki ana hedef bu sene Türkiye ve Avrupa kupası getirmek. Erkek milli takımında kadroda en son 7 sporcu vardı Galatasaray’dan. Hem Türkiye Milli Voleybol Takımı’nın iskeletini bu sezon Galatasaray yaratıyor hem de Avrupa kupalarında gerçekten çok iddialı. HDI’nin buradaki desteği çok kritik. Amatör branşlar özellikle seyircisiz çok zor dönüyor. Sponsora dayalı ve kulübün desteği ile devam eden bir branş. ifadelerini kullandı.

Galatasaray ile sponsorluk ilişkilerinin 11. yılı olduğunu dile getiren Ceyhan Hancıoğlu: “Yöneticilerimizin de bahsettiği gibi hakikaten bu pandemi dönemi hepimizi değiştirdi. Pandemiye rağmen hayat devam ediyor, spor da çok şükür devam ediyor seyircisiz de olsa. İnşallah en yakın sürede de bu musibetten kurtuluruz. Yakıştığı şekilde spor salonları seyircili bir şekilde heyecanlı bir şekilde eski günlerine döner. Tabii biz sponsor olarak da heyecanımız azalıyor mecburen. En yakın dönemde sağlıklı ve seyircili müsabakalar görmek istediğimizi ifade ediyorum. Başkan Yardımcımız Yusuf Bey’e ve Dorukhan Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bizim çok uzun bir yolculuğumuz var. Galatasaray ile olan sponsorluk ilişkimizin 11. senesi. Türkiye’de bir spor kulübü ile bir sigorta şirketinin birlikteliğinin bu kadar uzun olduğunu ben hiç görmedim. 30 yıllık sigortacıyım en azından ben görmedim. Biz iddialıyız inşallah bu sponsorluk daha da uzun sürecek. HDI Sigorta’nın Türk sporunun ve sporcusunun yanında olma gibi bir misyonu var. Son 10 yıldır da bana düştü bu görev. Bizim dönemimizde biz bunu katlayarak arttırdık. Türkiye’nin tüm mecralarında neredeyse tüm coğrafyasında aşağı yukarı 32 tane kulübe, 8 branşa dokunuyoruz. Bu bizim açımızdan müthiş bir şey gurur duyuyoruz. Galatasaray ile 11. yılımız. Hakikaten çok mutlu ve uzun soluklu bir iş birliğimiz var. İnşallah daha da uzun süreler devam ederiz. Maçlar başladı, galibiyetler de geliyor inşallah kupalar da gelecek. Özellikle Avrupa’da da bol şans diliyorum her iki takımımıza da. Bu branşlarda Galatasaray’ın Milli takımdaki gücü de belli. Bu açıdan da önemli bir takıma sponsor olduğumuz için biz ayrıca keyifliyiz. HDI Sigorta olarak pandemi dönemine rağmen geçen sene 20 kulüple temasımız varken bu sene 32’ye çıkardık. Pandemide sponsorlar ortada yokken biz çok şükür inadına dikine gidiyoruz. Galatasaray ile olan iş birliğimizi 11. defa taçlandırıyoruz. Güzel bir imza attık. Futboldaki transfer döneminin etkisiyle bu günlere kaldık. Çok keyifli bir an bizim için. Tekrar teşekkür ediyorum bu şansı bize 11. defa verdikleri için. İş birliğinin ilk 6 yılı marka iş birliğiydi. 5 sene önce de oturduk yöneticilerimizle konuştuk bu anlaşmayı daha anlamlı yapmak için bir amatör branşa isim sponsoru olmak gibi bir niyetimiz vardı. Sağ olsunlar kabul ettiler. 5 yıldır voleybol branşına sırasıyla erkek ve kadın takımına ayrı ayrı sponsor olduk. Son 3 senedir de her iki takıma destek oluyoruz bu da bizim için çok kıymetli. Özellikle kadın tarafında olmak ayrıca bize keyif veriyor. Türkiye’nin yaşadığı bu kadına şiddetin fazlasıyla yaşandığı günlerde özellikle. Burada olmayan Başkanımıza da acil şifalar diliyorum. Ona da çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.”