Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone ve Beşiktaş JK tarafından Türk futbolunun geleceğine katkı sağlamak üzere başlatılan “Geleceğin KaraKartalı” projesi rekora koşuyor. Proje kapsamında bugüne kadar tüm Türkiye’den 4 bin video yüklendi. 4 milyondan fazla kez izlenen bu videolar için 10 bini aşkın oy kullanıldı.

Dünyanın ilk dijital scouting (futbolda yetenek avcılığı) projesi “Geleceğin KaraKartalı” kapsamında Anadolu turuna devam ediliyor. Vodafone’un mobil ekipleri, projenin üçüncü durağı İzmir’de, 4 gün boyunca, 7 okulda, önemli cadde ve meydanlarda projeyi tanıtarak 8-13 yaş arasında çocuğu olan tüm İzmirliler’i projeye katılmaya davet etti. Yerel tanıtım faaliyetleriyle İzmir’de yaklaşık 100 bin çocuk ve ebeveynlerine ulaşıldı.

İzmir’de düzenlenen toplantıya Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, Beşiktaş JK Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu ve Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Fikret Demirer katıldı.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, iş ortaklığı ile ilgili şunları söyledi: Vodafone olarak, Beşiktaş JK’nın en büyük destekçisi olmayı sürdürüyoruz. Beşiktaş JK ile 5 yıldır son derece verimli ve uyumlu bir işbirliğimiz var. Bu örnek işbirliği kapsamında, önemli başarılara imza attık, atmaya devam ediyoruz. Beşiktaş JK ile yaptığımız anlaşma, aslında bir ‘yeni nesil sponsorluk’ örneği. Bugün artık firmalar, sadece sponsor olmak hedefiyle hareket etmiyor; bir sponsorluk anlaşmasına imza atarken sosyal sorumluluk bilinciyle de adım atıyor. Biz de Beşiktaş JK ile birlikte bir adım attık ve dünyanın ilk dijital scouting projesi ‘Geleceğin KaraKartalı’nı hayata geçirdik. Dijital teknolojiler sayesinde, İzmir’deki çocuk ile Van’daki çocuk, hem Beşiktaş camiasının hem de Türk futbolunun bir parçası olma konusunda aynı fırsata sahip oluyor. Türk futboluna genç yeteneklerin kazandırılmasını hedeflediğimiz ‘Geleceğin KaraKartalı’ projesiyle, Türkiye’nin dört bir yanından yaşları 8-10 ve 11-13 arasında değişen çocuklara, Türk futbolunun önde gelen teknik insanlarına ulaşarak geleceğin başarılı futbol oyuncuları arasına katılabilmeleri için fırsat eşitliği sağlıyoruz.”

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Fikret Demirer ise şunları kaydetti:“Beşiktaş JK olarak, Türkiye’nin dört bir yanında genç yetenekleri Türk sporuna kazandırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Vodafone’un desteğiyle yürüttüğümüz ‘Geleceğin KaraKartalı’ projesi ile izlemelerimizi bir üst boyuta taşıdık. Bu projeyle, dünyada ilk kez dijital bir platform üzerinden yeteneklerini sergileyen çocuklarımız kendilerini gösterme fırsatı yakalıyor. 8-13 yaş aralığındaki gençlerimiz bu özel projeyle eşit fırsatlara sahip oluyor. Ön elemeleri geçen çocuklarımızı alt yaş grupları antrenörlerimizden oluşan ekibimizle birlikte izlemeye başladık. Her bölgeden 5 çocuk seçeceğiz. Toplam 35 çocuğumuzu Nevzat Demir Tesisleri’mizde kampa alarak kişisel gelişim eğitimleri ve antrenmanlar ile Vodafone Park’taki finale hazırlayacağız. Bu final sonucunda da en yetenekli en az 3 çocuğumuzu altyapımıza kazandıracağız. Bu projeye sağladığı destekten dolayı Vodafone’a teşekkür ederiz. Umuyoruz ki Beşiktaş’ımız ve Türk futboluna uzun yıllar hizmet edecek genç sporcular da bu proje ile hayallerini gerçekleştirecektir.”  

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂