Folkart İnşaat, dağılımı kulüplere göre değişen toplam 20 Milyon TL bütçe ile İzmir kulüpleri Göztepe, Altay, Karşıyaka, Bucaspor, Bergama Belediyespor, Menemenspor ve İzmirspor ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

“İzmir’in Renkleri Tek Yürek!” sloganı ile imzalanan sponsorlukların tanıtım toplantısı, Swissotel Büyük Efes otelinde gerçekleştirildi. Toplantıya Folkart yetkilileri, kulüplerin temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

 

Toplantıda ilk olarak, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı Başkanı Ali Erten söz aldı. Erten, Folkart’ın İzmir’deki spor kulüplerine yardımda bulunmasının mutluluk verici olduğunu ifade ederek, şirket sahiplerine teşekkürlerini sundu.

Toplantının sunucusu oyuncu Volkan Severcan, bir diğer İzmir ekibi Altınordu ile sponsorluk anlaşmasının imzalanmamasının sebebinin Altınordu’nun halihazırda var olan sponsorluk anlaşması olduğunu ve ileride anlaşmayı beklediklerini ifade etti.

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, “İzmir’den olimpiyatlara sporcu göndermek en büyük hayalimiz” ifadelerini kullanırken, tüm kulüplerin Fenerbahçe Spor Kulübü örneğinde olduğu gibi altyapısından sporcu yetiştirip olimpiyatlara göndermesi gerektiğini söyledi.

 

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ise Göztepe ve Altay’a atıfta bulunarak “Süper Lig’de daha önce takımımız yoktu, şimdi iki takımımız var. İnşallah diğer takımlarımız da bu başarıları gösterir, İzmir bunu hak ediyor. İzmir’de kazandık, İzmir’de harcamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, anlaşmanın detayları ve süresi hakkındaki soruya “Nefesimiz yettiğince sponsor olmaya devam edeceğiz. Gönül birlikteliği yapacağız” yanıtını verdi.

Sancak, Folkart’ın İzmir kökenli bir şirket olarak İstanbul takımlarına sponsor olup olmayacağı sorusunu “İstanbul için ilk adımımızı attık. Oradaki spor kulüplerine destek olma konusuna gelince, İzmir’deki yedi takım da Süper Lig’de olsun, ondan sonra İstanbul’a geçeriz ifadeleriyle cevapladı.

 

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil: “Biz daha 1. Lig’de oynarken Folkart ile buluşmuştuk. Karşıyaka başkanı ile de görüşülmüştü. ‘İki Yaka Bir Araya Gelsin’ projesi ile hem Göztepe’ye, hem de Karşıyaka’ya sponsor olunmuştu. Bu proje Türkiye’ye örnek. Ben, Kulüpler Birliği başkanlığı da yapan birisi olarak bu hırçın ortamı düzeltmenin en güzel örneğini İzmir’in verdiğini düşünüyorum. Olimpiyatlara 102 sporcuyla gidiyoruz. Bu bizim için bir rekor. İzmir’deki iş insanlarının bu konuda da hassas olmasını istiyoruz, bu tür sporcuları barındıran takımlara destek vermesini diliyoruz.”

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise, birlik projesinin tüm paydaşlarına teşekkür etti.

Menemenspor Kulübü Başkanı Tahir Şahin, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın akrabası olan Mesut Sancak nezdinde Sancak ailesini tebrik etti ve “Adana Demirspor’u, kardeş kulübümüzü Süper Lig’e çıkmalarından dolayı kutluyorum. Umarım bu birlikteliğin devamı gelir” ifadelerini kullandı.

Bucaspor Başkanı Cihat Aktaş’ın toplantıya yetişememesi nedeniyle kürsüye çıkan kulüp yetkilisi Okan Bulut’un kullandığı ifadeler, toplantıda neşeli anlara sebep oldu. Bulut, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a “‘Şampiyon olursanız Folkart kulelerinin üzerine Bucaspor’u yansıtırız’ diye söz vermiştiniz ama yapılmamıştı.” diye seslendi. Sancak’ın “Yapmadık mı?” cevabına Aktaş’ın “Biz gelmedik” demesi ile toplantı salonunda eğlenceli anlar yaşandı.

Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Sancak ailesine teşekkür etti ve kulüp başkanları olarak tek ses olduklarını söyledi. Büyükkarcı, basketbolda Avrupa şampiyonluğunu iki senedir kaçırdıklarını ve bu sene kupayı İzmir’e getirmek istediklerini ifade etti.

İzmirspor Başkanı Nedim Topaloğlu ise, Bölgesel Amatör Lig’den bir üst lige yükselmek istediklerini söyledi.

İZVAK Başkanı Ali Erten, Altınordu’nun devam eden sözleşmesi nedeniyle sponsorluğa katılamadığını ama temsilci gönderdiğini belirterek, kırmızı-lacivertli kulübe teşekkür etti.