Ferko, 12-15 Kasım 2015 tarihleri arasında sanatseverler ile 10. kez buluşacak olan Contemporary Istanbul’a ortak sponsor olarak destek veriyor. Ferko’nun, Contemporary Istanbul ile olan işbirliği 2018 yılına kadar sürecek.

Kurulduğu günden bu yana tıpkı sanat gibi zamandan bağımsız, yenilikçi ve öncü projeler hayata geçiren Ferko, bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Contemporary Istanbul’un ortak sponsoru oldu. Toplumların gelişiminde sanatın rolünün önemine inanan Ferko, Türkiye’nin en büyük sanat etkinliklerinden biri olan Contemporary Istanbul’un ortak sponsorluğunu 4 yıl boyunca sürdürecek.

Ferko, Sanat Koleksiyonu’nda yer alan Türkiye’nin en büyük ressamlarından Nejat Melih Devrim’in “Paris”i, Fahrelnissa Zeid’in “Yeşil Kompozisyon”u ve Ömer Uluç’un başyapıtlarından “Nü ve Kedi” ile ünlü İngiliz heykeltıraş Tony Cragg’in “Untitled” adlı eserini de Contemporary Istanbul’da sergileyecek.

Contemporary Istanbul’un Türkiye’nin sanat alanında dünyanın önemli merkezlerinden biri olması yolundaki katkılarını takdirle takip ettiklerini dile getiren Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten; “Ülkemizdeki en geniş kapsamlı ‘modern ve güncel sanat’ etkinliği olan Contemporary Istanbul ile uzun soluklu bir işbirliğine adım atmak bizler için onur verici. Ferko olarak Türkiye’de sanatın gelişmesi ve sanatçıların teşvik edilmesi için gerekli desteği vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Contemporary Istanbul, bu yıl 12-15 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ‘Contemporary Tehran’ (Tahran’dan Çağdaş Sanat) ve Plugin Yeni Medya Bölümü ile 102 galeriye ev sahipliği yapacak.