Fenerbahçe Spor Kulübü, Acıbadem Sağlık Grubu ile sponsorluk anlaşmasına vardı. Uzun süredir Medical Park ve Liv Hospital ile sağlık sponsorluğunu sürdüren Fenerbahçe, eski TFF Başkanı ve eski Fenerbahçe Başkan Adayı Mehmet Ali Aydınlar’ın sahibi olduğu Acıbadem Sağlık Grubu ile anlaşmaya vardı.

Yapılan anlaşma kapsamında; Futbol, Basketbol, Voleybol, Yelken, Boks, Kürek, Atletizm, Yüzme, Masa Tenisi A Takımları ve alt yapılarının sporcu ve teknik heyetlerinin tüm sağlık hizmetleri, 2022-23 sezonu sonuna kadar Acıbadem Sağlık Grubu tarafından üstlenildi.

 

Fenerbahçe Kulübü ile Acıbadem Sağlık Grubu anlaşması 28 Temmuz’da Acıbadem’in merkez ofisinde gerçekleşti. Görüşmeye Başkan Ali Koç, genel sekreter Burak Kızılhan ve Aydınlar’ın avukatı Umur Yaşar katıldı.

Öte yandan resmi internet sitesinden eski sağlık sponsorları hakkında teşekkür mesajı yayınlayan Fenerbahçe Kulübü şu ifadelere yer verdi;

“Kulübümüzün sağlık sponsoru olarak uzun yıllardır eşsiz destekleriyle yanımızda olan, işbirliğimiz çerçevesinde salgın dönemi de dâhil olmak üzere Kulübümüzün hem sporcuları hem de çalışanları adına hiçbir talebini geri çevirmeyen Medical Park Hastaneler Grubu / Liv Hospital’a, bugüne kadarki tüm katkıları için teşekkür ediyor; çalışmalarında başarılar diliyoruz.”