Ünlü mücevher markası Gossef ile Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı arasında forma sponsorluğu anlaşması imzalandı. Gossef logosu 2021-2022 sezonu boyunca formun ön kısmında yer alacak.

İmza töreni, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirildi.

Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan: “Kıymetli katılımcılar, değerli basın mensupları ve ekran başındaki tüm Fenerbahçeliler, hepinize hoş geldin diyorum ve herkesi gönülden selamlıyorum. Bugün, Fenerbahçe ailemize katılan yeni üyemiz Gossef’e hoş geldin demek için bir aradayız. Bizim için çok kıymetli bir iş birliği olduğunu önemle vurgulamak istiyorum. Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız; camiamıza çok büyük gururlar yaşatmış, Fenerbahçe armasını yükseklere taşımış ve en iyi şekilde temsil etmeye devam eden, tarihimize iz bırakan kadın sporcularımızın geçmişten bugüne forma giydiği ve ülkemizin kız çocuklarına her daim ilham olmuş bir parçamızdır. Gossef gibi elit ve sporda alışılmışın dışında bir sektörden bir marka tarafından ilgi görmesi de voleybol şubemizin ve takımımızın ne kadar doğru işler yaptığının kanıtıdır. Gökçe Hanım’ın da vizyonu ve iş birliğimize olan inancı bu anlaşmanın sağlanmasında çok önemli bir husus olmuştur. Başarılı bir Türk kadınının kurduğu başarılı bir markaya formamızda yer verdiğimiz için de ayrıca gurur duyuyoruz. İnanıyorum ki Gossef’in formamızdaki varlığıyla Sarı Melekler filede daha da güçlü parlayacak ve büyük başarılara yelken açarak hem bizleri gururlandırmaya devam edecek hem de milyonlarca kız çocuğuna ilham olmaya devam edecektir. İş birliğimizin herkes için hayırlı uğurlu olmasını diyor; emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle; başta Ulu Önderimiz, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, geleceğimizin mimarı olan tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü kutluyorum.” dedi.

Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt: “Ekranları başında bizleri izleyen değeri üyelerimiz, taraftarlarımız ve siz değerli basın mensupları herkese merhaba diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Bugüne kadar pek çok iş birliği anlaşması için bir araya geldik ama bugünü farklı kılan Gossef’in yeri bizim için çok özel. Türk spor tarihinin en büyük başarılarına imza atarak Türk voleybolunda gelecek kuşaklar için bir marka, bir ekol haline gelen Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın formasında; bir kadın tarafından kurulan ve büyüyen Gossef markası yer alıyor. Kadınların, toplumun her alanında güçlenmesini amaç edinen Kulübümüz için bunun anlamı şüphesiz çok büyük. Özellikle de kadınlara ve kız çocuklarına örnek olmuş Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız ile Gossef’in yan yana olması bize büyük heyecan verici. Bir mücevher firması olarak, kadınların sporda ve sporla güçlenmesi için büyük emekler veren Kulübümüze destek olan Gossef’e içtenlikle çok teşekkür ediyorum. Taraftarlarımız Gossef’i Kulübümüz ile Fenerium için özel ürettiği 19.07 ayar alyans projesi ile tanımıştı. Özel üretilen bu alyanslara birçok sporcumuzun, kalbinde Fenerbahçe sevgisi olan çiftlerin yoğun bir ilgisi oldu. Gökçe Hanım da bu konudan bahsedecektir. Yakın zamanda inanıyoruz ki birlikte farklı projelere de imza atacağız. Taraftarlarımızın Fenerbahçe armasıyla yan yana gelen tüm markalara gösterdiği bağlılık şüphesiz bu bağlamda Gossef ürünlerine de yoğun ilgi olacağına eminiz.

Birkaç cümle de takımımızdan bahsetmek istiyorum: Tüm Türkiye’nin takdir ettiği ve yerli, yabancı birçok sporcunun ilham aldığı değerli kaptanımız Eda’nın liderliğinde çok kaliteli ve tecrübeli oyuncularımızla birlikte yeni, genç ve geleceğe yönelik transferlerimizle çok enerjik ve keyifli bir takım oluşturduk. Her geçen gün performans olarak daha da ileri gidiyoruz. Geçtiğimiz cumartesi günü takımımız tecrübeli ve genç oyuncularımızla birlikte güzel bir galibiyet aldı ve şu anda ligde lider durumdayız. Buradan tüm sporcularımızı ve teknik ekibimizi de gönülden kutluyorum. Sezon çok uzun ve biz henüz yolun çok başındayız ve bunun bilincindeyiz. Taraftarlarımızdan bu meşakkatli yolda; inişlerimizde, çıkışlarımızda takımımıza güvenmelerini ve yanında olmalarını istiyoruz. Fenerbahçe Opet olarak hedeflerimiz büyük. Biz, hedeflerimize ulaşmak için büyük bir özenle, özveriyle çalışıyoruz. Bu yolculuğumuzda Gossef’in en büyük destekçilerimizden biri olacağına, bize şans ve uğur getireceklerine inanıyorum. Çok iyi bir Fenerbahçeli olan Gökçe Hanım nezdinde tüm Gossef ailesine kulübümüze verdikleri destekler için bir kez daha teşekkür ediyor; büyük Fenerbahçe ailemize hoş geldiniz demek istiyorum. Sözlerime son verirken bu özel ve anlamlı günde Ulu Önderimiz, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere geleceğimize yön veren, ışık tutan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız.” şeklinde konuştu.

Gossef markasının kurucusu Gökçe Şefren Akdere: “Öncelikle Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan’a ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Simla Türker Bayazıt’a, iş birliğimize dahil güzel sözleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Bizleri ekran başında takip eden taraftarlarımıza sevgilerimizi iletiyorum ve değerli basın mensupları hoş geldiniz. Bu anlamlı günde bir öğretmen çocuğu olarak burada olmak benim için çok kıymetli. Bu vesileyle başta Atatürk olmak üzere annem, teyzem ve tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlarım.” dedi.

Gossef markası hakkında bilgi veren Gökçe Şefren Akdere, “Bugün burada bir kadın tarafından kurulan Gossef markasının Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı‘nın formasında yer almasının detaylarını paylaşmak için bir aradayız. Gossef, 2013 yılında benim adım soyadım olan Gökçe Şefren’in birleşimiyle isimlendirilmiş bir tasarım ve danışmanlık firmasıdır. 15 yılı aşkın kuyum sektöründeki tasarım ve üretim, aynı zamanda da 10 yılı aşkın markalaşma alanındaki deneyimlerimiz Gossef’in temellerini oluşturmaktadır. Ayrıca 14 ayar altından üretilen minimal ve günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz her biri farklı kültürden esinlenerek tasarlanmış takılar da üretmekteyiz. Bunları da Gossef.com üzerinden ve bazı satış sitelerinden, dönemsel olarak da seçkin butiklerden satışa sunmaktayız.” ifadelerini kullandı.