Daikin, A Milli Futbol Takımı’nın iklimlendirme sponsoru oldu. Türkiye Futbol Federasyonu ile yapılan sponsorluk anlaşması ile beraber, Daikin Avrupa Şampiyonası hazırlık ve şampiyona boyunca Milli Futbol Takımı’na destek veren ilk iklimlendirme markası oldu. Bu anlaşma ile beraber 145 ülkede etkinlik gösteren Daikin de ilk defa bir ülkenin ulusal takım sponsorları arasında yer aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu ile bu hafta imzalanan sponsorluk anlaşmasının ardından bir açıklama yapan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, şunları söyledi: “Birçok yönden ilk olan böyle bir anlaşmaya imza atmak bizi gururlandırıyor. İlk defa bir iklimlendirme markasının Milli Takımımıza sponsor olmasının yanı sıra, dünya çapında etkinlik gösteren Daikin de ilk defa bir Milli Takıma desteğini bu noktaya taşıyor. Daikin olarak spora ve sporcuya her vakit destek veren bir markayız. Ancak bu anlaşma bizim için çok kıymetli çünkü spora ve sporculara verdiğimiz desteği A Milli Futbol Takımı iklimlendirme sponsorluğu ile taçlandırmış olduk. Bundan sonra Türkiye’nin ulusal gururu olan takımımıza, sağlıklı ve konforlu iklimlendirme ortamı sağlayarak desteğimizi sürdüreceğiz.”

Dünyanın 145 ülkesinde etkinlik gösteren Daikin’in ilk defa bir futbol ulusal takımının iklimlendirme sponsorluğunu üstlendiğine dikkat çeken Önder; sözlerine şöyle devam etti: “Daikin olarak dünyada daha evvel golf, bisiklet gibi sporlara destek verdik. Futbolda ise Avrupa’nın büyük takımlarından Club Brugge’un sponsorluğunu yürütüyoruz. Türkiye’de ise kadın sporcularımıza verdiğimiz desteği, fabrikamızın bulunduğu ’da Hendek Bayan Voleybol Takımı sponsorluğu ve Galatasaray Bayan Voleybol Takımı’nın ad sponsorluğunu üstlenerek sürdürdük. Şimdi ise spora ve sporcularımıza verdiğimiz desteği, olabilecek en üst noktaya taşıdık. Üstlendiğimiz A Milli Futbol Takımı iklimlendirme sponsorluğu bizim için oldukça heyecan ve gurur verici bir anlaşma. Bundan sonra Milli Takım futbolcularımızın, sağlıklı ve konforlu iklimlendirme ortamında daha büyük başarılara imza atması için hep yanlarında olacağız. Bu işbirliğinin Türk futboluna katkı sağlamasını temenni ederken, ulusal futbolcularımıza çok daha havalı başarılar diliyorum.”

Bu haberi paylaşmak bedava 🙂