Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin resmi sponsoru olan BtcTurk, Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) ile resmi anlaşma imzalayarak ana sponsor oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, BtcTurk Türk sporunu yaptığı güçlü sponsorluk anlaşmalarıyla desteklemeyi sürdürüyor. ‘Değişim Sporla Başlar’ sloganıyla, toplumda farklı engel gruplarındaki gençlerin spora kazandırılmaları için destek veren Türkiye Milli Paralimpik Komitesi, finansal teknoloji şirketi BtcTurk ile ana sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmayla birlikte 2024 Paris Paralimpik Oyunları öncesinde BtcTurk, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) Ana Sponsoru oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BtcTurk Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Güneri, 2024 Paris Paralimpik Oyunları öncesinde ülke sporunu bir adım daha ileriye taşıyacak önemli bir anlaşma imzalamaktan dolayı mutlu oluklarını belirtti.

Güneri, ‘Yalnızca sportif başarı odaklı değil, toplumsal farkındalığı artırmak için de TMPK ile yaptığımız bu anlaşmanın öneminin farkındayız. Sporcularımızın yalnızca başarılarına odaklanmaları ve ülkemize Paris’ten madalyalarla dönmeleri en büyük arzumuz. TMPK ile yapılan bu anlaşma ile Türk sporuna katkı sunmaya devam ediyoruz.’ ifadelerini kullandı.

– ‘Paralimpik camiamıza ve sporcularımıza benzersiz fırsatlar sunacak’

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu da BtcTurk ile imzalanan sponsorluk anlaşmasının, sadece bir işbirliğinin başlangıcı değil, aynı zamanda paralimpik sporcuları için yeni bir dönemin habercisi olduğunu aktardı.

BtcTurk’ün desteğiyle, ‘2024 Paris Paralimpik Oyunları’ yolunda büyük bir adım attıklarını işaret eden Aksu, şunları kaydetti:

‘BtcTurk’un yenilikçi vizyonu ve teknolojik altyapısı, paralimpik camiamıza ve sporcularımıza benzersiz fırsatlar sunacak. Paralimpik sporcularımızın azmi ve kararlılığı, BtcTurk’un dijital dönüşümdeki gücüyle birleşerek, ülkemizi uluslararası arenada daha da ileri taşıyacak. Bu işbirliği, yalnızca sportif başarıların ötesinde, toplumsal farkındalığı artırma, engelli bireylerin hayatlarına dokunma ve Paralimpik Hareketin benimsenmesine yönelik önemli bir adım. BtcTurk’un desteğiyle, sporcularımızın hayallerini gerçekleştirme yolunda daha güçlü bir adım atıyoruz. Sporcularımıza, toplumumuza ve geleceğimize olan bu yatırım için BtcTurk’e derin minnettarlığımı sunuyor, birlikte daha güçlü ve daha başarılı bir geleceğe adım atacağımızı heyecanla bekliyorum.’