Becker, yeni sezonda da 35 Albatros’un ana sponsoru olacak.

Dünyanın önde gelen endüstriyel otomasyon sistemleri üreticisi Becker Antriebe, bu yıl Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele edecek olan 35 Albatros Spor Kulübü ile sponsorluk anlaşmasını yeniledi.

Geçtiğimiz yıl yeni kurulan bir kulüp olmasına rağmen, “kadın hakları” konsepti ile yola çıkan basketbol takımı 35 Albatros’a başından itibaren destek olan Becker, takımın 1. Lig’e yükselmesinin ardından, kulübe bu yıl da destek vereceğini açıkladı. Becker Türkiye CEO’su Volkan Kebir yaptığı açıklamada, yabancı sermayeli bir şirket olarak Türkiye’den kazandıklarının bir bölümünü sosyal sorumluluk projeleri ve diğer birçok faaliyetle yine ülke için harcıyor olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Bu tür sponsorluklara karar verirken toplumsal fayda aradıklarını, bu anlamda 35 Albatros Spor Kulübü’nün projelerinden çok etkilendiklerini ifade eden Kebir, kulübün yıl içinde gerçekleştirdiği özel ve hasta çocuk etkinlikleri, sporcu-hasta-yaşlı kaynaşmaları, köy okullarına yardımlar gibi faaliyetlere büyük önem verdiklerini söyledi.

“Sporun tüm farkları ortadan kaldıran, herkesi eşitleyen çatısı altında, bir de ülkemizin kanayan yarası kadına şiddet konusunda farkındalık yaratma projeleri olan Albatros 35’e şirket olarak destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz” diyen Kebir, bu işbirliğinin şirket itibarına önemli katkılar sağladığını da vurguladı.

BİRÇOK MECRADA TANITIM

Başlangıçta sosyal projelere destek amaçlı yola çıktıklarını anlatan Becker Türkiye CEO’ su Volkan Kebir, bu işbirliği sayesinde marka bilinirliği konusunda ciddi bir noktaya ulaştıklarını belirtti. Becker 35 Albatros Spor Kulubü olarak sezon boyunca 450 internet portalı, 250 gazete ve dergi, 20 Tv programı ve onlarca makalede haber olduklarını anlatan Kebir; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu işbirliğinin Becker adına bu ölçüde önemli bir tanıtım hamlesi olması bizleri çok mutlu etti. Ligde elde edilen başarı, firmamıza olan bilinirlik katkısı ve kulübün hayata geçirdiği sosyal projelerin manevi duyguları, hepimizde memnuniyet yarattı. Yakalanan başarıyı, yapılan çalışmaları ve bu sponsorluğun marka bilinirliği konusunda firmamıza sağladığı katkıyı Almanya’daki merkezimize raporladığımızda sonuçlardan onlar da çok etkilendiler ve daha yüksek bir bütçe bile bu yıl yine ana sponsor olarak anlaşmamızı yenilememizi istediler. Güvenimizi boşa çıkarmayan 35 Albatros Spor Kulübü’ne ve yöneticilerine teşekkürü borç biliyorum. İzmir’in gururu olan takımımızın 1. Lig’deki tek şehir takımı olarak önümüzdeki yıl daha büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum.” 

 

Basketbolsever paylaşmayı da sever 🙂