Gayrimenkul sektörünün lider firmalarından Tahincioğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) işbirliği ile Avrupa’nın en iyi ligleri arasında yer alan Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsoru oldu.

Yeni sezonda ‘Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ adıyla oynanacak olan BSL’nin Tahincioğlu ile gerçekleştirdiği sponsorluk anlaşması, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Genel Koordinatörü Ömer Onan ve Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu‘nun ev sahipliğinde, 21 Haziran Çarşamba günü İstanbul Bomonti’deki Hilton Hotel’de yapılan basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Bu işbirliği ile Tahincioğlu olarak tarihi bir gün yaşıyoruz. Gelişmiş ülkelerin uzun vadeli sportif politikaları olduğunu ve bu anlamda önemli başarılar sağladıklarını biliyoruz. Türkiye de sporun birçok branşında başarılara imza atıyor. Basketbolda da Avrupa’nın zirvesine ulaşan bu başarı göğsümüzü kabartıyor. Biz de bunu desteklemek ve hep birlikte daha da yukarı taşımak amacıyla bugüne kadar, kültür sanat ve eğitim başta olmak üzere pek çok projeye verdiğimiz desteği, Türkiye Basketbol Federasyonu ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle spora taşıyoruz. Bugüne kadar en iyi projelerin içinde hayaller arkasında da Tahincioğlu oldu. Bundan sonra da basketbolun hayallerinin arkasında da Tahincioğlu olacak. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde yer alan tüm takımlara ve sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ise; “Türk basketbolu geldiği noktada devlet desteğinin yanı sıra ciddi oranda özel sektörle işbirliği yapmaktadır. Liglerimiz dünyanın sayılı, Avrupa’nın ise en iyi ligleri arasındadır. Tahincioğlu’na Türk basketbolunun gelişimine yönelik Basketbol Süper Ligi isim sponsoru olarak yaptığı katkıdan dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?