Ekonomik sıkıntılar yaşayan takımın yeni yönetiminin ilk icraatı kulübe nefes aldıracak bir sözleşme oldu. Pasifik İnşaat tarafından hayata geçirilen Merkez Ankara’nın logosu, artık Ankaragücü formasının göğüs kısmında yer alacak

Süper Lig ekibi MKE Ankaragücü, Pasifik İnşaat ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Emlak Konut GYO güvencesiyle Pasifik İnşaat tarafından hayata geçirilen Merkez Ankara’nın logosu, MKE Ankaragücü formasının göğüs kısmında yer alacak. Beştepe Tesisleri’nde gerçekleştirilen törene, MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ve Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan katıldı. “Ankaragücü için güzel bir gün” diyerek sözlerine başlayan Mert, Ankara’nın en büyük karma projesini gerçekleştiren kurumsal bir firmayla sponsorluk anlaşması yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Anlaşmanın sezon sonuna kadar geçerli olduğunu belirten başkan Mert, “Ankaragücü, maalesef uzun zamandır bu tür anlaşmalardan uzak kalmıştı. Bugün itibarıyla Pasifik İnşaat’la başlayan bu süreç devam edecek. Ankaragücü 109 yıllık, Kurtuluş Savaşı’nda şehitleri, gazileri olan bir kulüp. İmalat-ı Harbiye işçilerinin kurduğu bir spor kulübü. Ankara’nın en prestijli projelerini gerçekleştiren firmanın sponsor, destek olması bize çok ciddi güç ve moral verdi” şeklinde konuştu.

Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan ise “Bizim için de çok mutlu bir gün. Ankara’ya bizim de ayrı bir sevdamız var. Ankara’ya olan sevgimizi ve verdiğimiz değeri göstermesi açısından bugünkü sponsorluk sözleşmemizin de ayrıca önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Gayrimenkul projeleriyle Ankara’ya önemli bir değer kattığımızı düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.