Dünyanın önde gelen sigorta ve finans şirketlerinden Allianz, Dron Yarış Ligi’nin (DRL) uzun vadeli küresel isim sponsoru oldu. Allianz Dünya Şampiyonası 2017 serisi, haziran ayından itibaren 6 yarıştan oluşacak ve 75’ten fazla ülkede önde gelen kanallar tarafından yayınlanacak

Şirket açıklamasına göre, Allianz, DRL ile uzun süreli küresel bir ortaklığa imza attı. DRL pistinin isim sponsoru olan Allianz, “geleceğin sporu” olarak nitelendirilen dron yarışlarını sahiplendi. Motor yarışları sponsorluğunda köklü geçmişi olan Allianz, dron yarışlarını dünya çapında hızla büyüyen bir izleyici kitlesiyle buluşturmayı hedefliyor.

Dronların saatte 150 kilometreyi aşan hıza ulaşacağı yarışlar için Miami, New Orleans, Atlanta, Boston, Münih ve Londra’nın simge mekanlarında kurulacak üç boyutlu pistler, dünyanın en iyisi olmak için yarışacak 16 dron pilotunun becerilerinin sınayacak.

Allianz’ın DRL ile kurduğu ortaklık, hızla büyüyen dron endüstrisinin tüketicileriyle iletişim kurmasına olanak sağlayacak. Havacılık sigortası ürünlerinde uzmanlaşan Allianz Global Corporate & Specialty, özel ve ticari operatörler, üreticiler, onarım hizmeti sağlayıcılar, uçuş okulları ve eğitim tesisleri için çeşitli dron sigortası ürünleri sunuyor.

Dronlar, Allianz için mülk hasar değerlendirilmesi ve tarım sigortaları için de önemi giderek artan bir rol oynuyor.

– “Dronlar zaten sigorta işinin önemli bir parçası”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Allianz SE Global Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanı Jean-Marc Pailhol, yeniliklerin peşinden koşmanın ve hesaplanabilir riskler almanın sigortacılığın doğasında olduğunu belirtti. Pailhol, şu ifadeleri kullandı: “Allianz olarak itici gücünü dijital teknolojinin oluşturduğu sporlar arasında gerçek bir öncü olan DRL ile ortaklık kurmaktan gurur duyuyoruz. 21. yüzyıl için yarış kavramını yeniden tanımlayan DRL ile ortaklık kurmanın heyecanını yaşıyoruz. Dronlar zaten sigorta işinin önemli bir parçası.”

 

DRL Üst Yöneticisi (CEO) ve Kurucusu Nicholas Horbaczewski de şunları kaydetti: “DRL için heyecan verici bir dönem yaşıyoruz. Allianz ortaklığıyla profesyonel dron yarışlarının tarihinde bir dönüm noktası başladı. Allianz, dünyaca ünlü bir markanın güvenilirliği, köklü otomobil yarışı sponsorluğu ve yenilikçi spor ortaklıkları geçmişiyle DRL’ye destek oldu. Allianz’ın kapsamlı ve uzun vadeli desteği sayesinde dron yarışlarını dünya genelinde izleyicilere ulaştıracağız.”

Dron yarışları, usta pilotların yönetimindeki 4 pervaneli dronların, üç boyutlu kulvarlarda saatte neredeyse 200 kilometreye varan hızlarda yarıştırıldığı yeni bir spor dalı. Pilotlar, taktıkları birinci kişi görüntüsü (FPV) gözlükleri sayesinde dronun üzerindeki kameradan gelen anlık görüntüleri izleyerek dronun görüş açısını yakalayabiliyor.

Teknolojiye ilgi duyan 18-34 yaş arasındaki bireyler, elektronik sporlar ve motor sporları tutkunlarının bu spor dalına ilgisi yoğun. Dron yarışları, farklı coğrafyalarda yaşayan ve demografik özellikleri ile ilgi alanları birbirinden çok farklı geniş bir izleyici kitlesine hitap ediyor.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?