30 Ağustos Zafer Triatlonu, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği ve Oral-B’nin sponsorluğunda 120 sporcu ile gerçekleştirildi.

Yüzme, atletizm ve bisiklet branşlarında zorlu bir mücadeleye sahne olan triatlonda sporcuların sağlığının tehlikeye girmemesi için gereken önlemler alındı. COVID-19 pandemisi nedeni ile yarışma her sporcunun ayrı ayrı mücadele ettiği bir formatta yapıldı ve startlar birebir gerçekleştirildi.

P&G Türkiye Sağlık ve Kişisel Bakım Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Burak Akkiriş: “30 Ağustos Zafer Bayramı gibi önemli bir günümüzde Ordu ilimizde böyle bir etkinliğin gerçekleşmesini desteklemekten mutlu olduk. Sporu ve spor yapmayı özleyen herkes için güzel bir etkinlik oldu. Geniş bir katılım olduğunu gözlemledik ve sporcular bu büyük anlam taşıyan günün ruhuna yakışır bir şekilde mücadele ettiler. Organizasyonda emeği geçen Triatlon Federasyonu ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyor ve katılan tüm sporcuları kutluyorum.” dedi.